Zbliża się inaguracja trasy SONS OF BRUTUS TOUR promującej  album"Brutus Syndrome" . CETI zaprezentuje zupełnie nowe i wyjątowe oraz specjalnie przygotowane show już 30 stycznia na zamkowej scenie i tym samym rozpocznie trasę koncertową prezentujaca najnowszy znakomicie przyjmowany album. Koncet na Zamku będzie też cześcia obchodów 25 lecia formacji. Przed CETI zagra podczas tego wyjątowego wieczoru w Pozaniu grupa Mismatched.  Zamek Poznań reklamuje wydarzenie w tym miesjcu

CETI fot.Justyna Szadkowska justisza
fot. Justyna justisza Szadkowska

- 16 Listopada 2014 -

W niedzielę 23 listopada grupa CETI da wyjątkowy koncert w klubie LULU w Szczecinie. Koncert został okrzyknięty "akustyczną ucztą". Formacja przygotowała tę specjalna odsłonę dla agencji Monolit i możecie przeczytać o tym, jak anonsuje koncert organizator w tym miejscu .  

BRUTUS SYNDROME CETI okładka M-ARTMy ze swej strony dodamy natomiast, że koncert będzie również częścią promocji nowego krążka CETI, o którym z dnia na dzień  robi się coraz głośniej. Mowa oczywiście o "BRUTUS SYNDROME" , którego premiera miała miejsce 3 listopada. Zespół rozpoczyna teraz promocję nowego albumu. Grupa CETI obiecuje więc, że w programie koncertu w Szczecinie z związku z premierą " Brutus Syndrome" znajdą się również kompozycje z nowej płyty i to w wersji unplugged. Będzie to nie tylko  wyjątkowa okazja do zdobycia nowej płyty z autografami artystów oraz usłyszenia największych hitów CETI i samego Grzegorza Kupczyka, ale również niepowtarzalna okazja usłyszenia premierowo osłony akustycznej części materiału zawartego na nowej płycie.

A na temat nowego albumu CETI m.in. Głos Wielkopolski napisał że jest "definicją hard'heavy....słucham „Brutus Syndrome” już któryś raz, a uśmiech nie schodzi mi praktycznie z twarzy. Płyty takie jak ta są świadectwem tego, że klasyczny rock i metal to nie relikty minionych epok, a ich twórcy to nie żadne dinozaury. Napisze więcej - jeszcze długo nie będą się kurzyć w muzycznym lamusie" a Kurier Poranny dodaje, że " mimo 25-lecia zespołu można mieć pewność, że to nie ostatnie słowo, a początek nowej księgi hard'n'heavy na światowym poziomie”. Bo pamiętajmy również, że CETI obchodzi własnie 25 lecie istnienia. A w Hard Rock Service o BRUTUS SYNDROME można przeczytać  "Przede wszystkim bowiem ta płyta to wszystko, czego moglibyśmy oczekiwać od triumfalnego powrotu legendy polskiego hard rocka - nienaganna praca sekcji rytmicznej, fantastyczne, ciężkie gitary, w tle klimatyczne klawisze, a do tego wokal, o którym napisano już chyba wszystko i który wciąż nie doczekał się godnej dla siebie konkurencji... Mocne, solidne kompozycje na Brutus Syndrome oraz singlach CETI A.D. 2014 i Killing Time z pewnością nie dadzą o sobie szybko zapomnieć słuchaczom i dużo czasu upłynie, nim płyty te pokryją się na półce warstwą kurzu" . Pełen pakiet dot. nowej płyty jaki przygotowało dla fanów CETI zawiera bowiem album BRUTUS SYNDROME oraz dwa single wspomniane w recenzji Hard Rock Service i związku z tym na koniec dodajmy, że takie właśnie pakiety wraz z koszulką nowej płyty i specjalnymi biletami będzie można kupować jedynie na koncertach CETI i w Szczecinie będzie pierwsza taka okazja. Bliżej koncertu poinformujemy was o szczegółach dotyczących tego wyjątkowego pakietu, a sprzedaż biletów na ten specjalny koncert CETI w Szczecinie prowadzi agencja Monolit oraz TicketFun. 

Bilety na wydarzenie – w cenie 39,00 pln 

(przedsprzedaż) oraz 45,00 pln (w dniu koncertu) – można nabyć na portalach:  

bilety.fm, ticketfun.pl  i w sieci ticketpro.pl (empik, media markt, saturn i in.). 

Zamówienia grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) 

Agencja Artystyczna Monolit: + 48 518 522 581

www.monolitart.com.pl ,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mozna również kontaktować się z managementem CETI

- 10 Października 2014 -

 

To już w ten piątek CETI zawita do klubu Od Zmierzchu do Świtu we Wrocławiu , gdzie da swój przedpremierowy koncert do nowej płyty "Brutus Syndrome" w programie koncertu znajdzie się również materiał ujawniający nieco nastrój i obraz nowego krążka przygotowanego na 25 lecie zespołu - jest to też dzień tuż przed urodzinami CETI, ktore powstało 12.10.1989 roku -  poświętujmy razem  ! 

A tak się promuje CETI : 

Grzegorz opowiada o nowej płycie : 

Liric Video do Game of Love  ( Dominik Czech reż) 

CETIA nowa odsłona: 

Odsłony audio: Game of Love

klip do utworu "Wizzards of The Modern World" 

ZAPRASZAMY DO WROCŁAWIA poczujecie moc CETI !!! 

plakat Wrocław CETI 10.10 nowy M-ART


A tak wyglądają nowe koszulki do BRUTUS SYNDROME możecie je mieć za 50% ceny podczas koncertu przedpremierowego we Wrocławiu , bo CETI na swoje urodziny daje wam prezent  i każdy bilet to gwarancja otrzymania koszulki za pół ceny tylko na urodzinach CETI we Wrocławiu, 
oraz każdego innego gadżetu, płyty lub koszulki ze stoiska CETI ! 

ceti - brutus syndrome - koszulka

 

- 14 Sierpnia 2014 -

Po latach CETI powraca do współpracy z wydawnictwem METALMIND, znakomite warunki  kooperacji jakie zespołowi zaproponowała firma zaaowocują wydaniem BRUTUS SYNDROME właśnie u nich  a oto news prosto ze strony wydawcy : 


11.08.2014              
Nowy album CETI na 25- lecie zespołu! 

BRUTUS SYNDROME CETI okładka M-ART

Jeden z najpotężniejszych głosów polskiej sceny heavy metalowej - Grzegorz Kupczyk wraz ze swoim zespołem CETIwraca do wydawniczej gry! Jesienią pojawi się nowy, studyjny album tej legendarnej formacji, tytuł jaki będzie nosił to„Brutus Syndrome”. 

Zapowiadany krążek to 16 – sty album w dorobku CETI, wydany będzie dokładnie w 25- lecie powstania zespołu - jest zatem co świętować! W związku jubileuszem, fanów tej formacji będzie czekać szereg niespodzianek. Pierwszą z nich jest klip, zarejestrowany do utworu„Wizards of The Modern Worlds”, można go zobaczyć w TYM miejscu.

Legendarny wokalista, lider CETI podsumował wydawnictwo: „To dla nas bardzo ekscytujące, wracamy do korzeni! Nie tylko muzycznie, ale i wydawniczo. To nowy początek! Myślę, że nowa płyta CETI - BRUTUS SYNDROME, będzie doskonałym startem!”. Muzyk zapytany o to, czego możemy się spodziewać po nowym krążku odpowiada: „Płyta będzie kwintesencją oraz połączeniem pierwszej płyty CETI  Czarna Róża  i naszego ostatniego albumu Ghost Of the Universe…, będzie zjednoczeniem korzeni hardrocka z jego współczesnym brzmieniem i ukarze zupełnie nowe CETI , jego nowy wymiar i również skład”

Nagrania do albumu „Brutus Syndrome” odbywają się w studio MP w Częstochowie. Część materiału jest już zarejestrowana, a muzycy po raz kolejny wchodzą do studia na początku września. Premiera płyty zaplanowana jest na październik, o szczegółach poinformujemy już wkrótce!


- 18 Lipca 2014 -

Najnowszy teledysk promujące nową płytę jest już do obejrzenia !

CETI - "Wizards Of The Modern World" 

- 30 Czerwca 2014 -

W następnym tygodniu czyli w pierwszych dniach lipca grupa CETI wchodzi do studia MP w Częstochowie na pierwszą cześć sesji nagraniowej. Realizatorem nowej płyty i producentem nagrań, tak jak przy poprzednim albumie CETI  "Ghost of the Universe Behind The Balck Curtain" będzie wielki przyjaciel zespołu Mariusz Piętka właściciel i szef MP Studio. Rozpoczyna się też praca nad teledyskiem w reżyserii nieocenionego Dominika Czecha, twórcy wszystkich ostatnich klipów CETI i wkrótce w mediach pojawi się nowy klip do utworu zatytułowanego "Wizzards of a modern words" , który premierowo CETI prezentowało podczas koncertu w Malborku . W planie jest również sigiel promujący "BRUTUS SYNDROME " . CETI odbyło również sesje zdjeciową , która prezentuje formację w nowym składzie tworzącym BRUTUSA , oto jeden z fotosów  ( autorką fotografi jest Marta Koźbiał www.martakozbial.pl)
Oto okładka nowego album CETI - "Brutus Syndrome", którego

premiera zaplanowana jest na 2 połowę 2014 roku. 

Autorem tego dzieła jest Piotr Szafraniec. 
www.facebook.com/Archartart- 30 Maj 2014 -
- 06 Maj 2014 -
- 22 Kwiecień 2014 -tytuł płyty CETI

"BRUTUS SYNDROME" -  to tytuł nowej płyty CETI, która ukaże się w grudniu 2014 roku! 

Grzegorz, Tomasz, Marihuana, Bartosz i Mucek zaserwują Wam dawkę siarczystego hard rocka!


- 7 Kwiecień 2014 -


CETI zaprasza na koncert w Progresja Music Zone

- 4 Kwiecień 2014 -


Grzegorz Kupczyk zmienia profil swoich FASCYNACJI MUZYCZNYCH czyli audycji wokalisty w Radiu Rock Time od tej chwili będzie ona poświęcona prezentacji twórczosci młodych polskich zespołów, które będą mieć tam nieczęstą dziś szanse zaprezentowania swojej twórczości w poważnym medium przy wsparciu co nie bez znaczenia polskiej legendy Rocka ! 

Szczegóły i zaproszenie dla młodych zespołów od samego Grzgorza : GRZEGORZ KUPCZYK - "Fascynacje Muzyczne " 


- 3 Kwiecień 2014 -


Oświadczenie Grzegorza Kupczyka:

Moi drodzy-stało się coś zupełnie nie przewidzianego, coś czego nikt chyba się nie spodziewał - otóż jako że przyjazd Stonesów do Polski okazał się bujdą, należy zastanowić się raczej jak to się stało, że cale środowisko muzyczne zawrzało? Kto był aż tak wiarygodny, że tego typu plotka zyskała tak wielki rozgłos? Jedno co naprawdę stało się fantastycznego to fakt, że po raz pierwszy w historii powojennej i współczesnej Polski środowisko muzyczne w tym wypadku głównie rockowe stanęło razem i pokazało ze istnieje, że tez mogą powiedzieć NIE. Myślę, że głównym błędem wbrew pozorom było niepotrzebne podanie jako pożywki ew sumy honorarium dla RS co musiało zaboleć polskich muzyków MUSIAŁO! Poza tym rzeczywiście to jest święto narodowe POLSKIE i tu powinni pokazać się wyłącznie Polacy. Takie jest moje zdanie. Chcę również zaznaczyć, ze absolutnie nie jestem przeciwny występowi zespołu RS w Polsce. Jestem dla nich pełen szacunku, sam wykonuje ich piosenki w doborowym towarzystwie polskich (poznańskich) muzyków i robię to z radoscią. Okazało się tez przy tej okazji, że poziom wiedzy (niestety) znakomitej większosci forumowiczów w kwestii polskiej muzyki rockowej jest zastraszająco niski. Nie, nie chodzi o znajomość utworów, przebojów itp. Mam tu na myśli świete przekonanie, że my nic nie robimy, że nie wydajemy oszczędnosci, że nie tracimy zdrowia, nerwów i siły twórczej. To Państwo nie daje nam nic oprócz zgryzoty i problemow - nam muzykom odbiera się dosłownie wszystko, a utrzymać musimy się jak każdy. Nie ubolewam i nie żale się. Przeraża mnie stwierdzenie, że ktoś woli pojść na jakąs znaną personę z zagranicy niż na polski zespoł...TO STRASZNE !! I tu własnie tkwi główny problem ponieważ taka postawa powoduje efekt domina. Polska muzyka nie kończy się na Maryli Rodowicz, Grześku Skawińskim i Krzysku Krawczyku, uwierzcie mi, ze pod powierzchnią są tak doskonałe zespoły i wykonawcy solowi, że nie sposób tego ogarnąć. Tacy wykonawcy jak Stonesi czy nawet Led Zeppelin maja zupełnie inna sytuacje o której wielu z Was nawet się nie śni. Jest takie stare bardzo mądre powiedzenie - dotyczy to co prawda innego wykonawcy ale tu też można zastosować, a mianowicie, gdyby RS czy LZ wystartowali w Polsce nikt by o nich nie uslyszał, a już na pewno dawno by nie istnieli:( Mógłbym jeszcze pisać i pisać, ale uważam, że nie ma to sensu. Na koniec mój apel - szanujcie polską kulturę i polska muzykę rockowa. Szanujcie to co wasze i dbajcie o to. I jeszcze jedno - jeżeli ktoś nie orientuje się w jakimś temacie albo wręcz nie ma o nim pojęcia to lepiej nie wypowdać się bo można bardzo skrzywdzić tych, którzy wiedzą więcej, a mimo to bardzo się starają i dzięki którym jeszcze jak widać jest o czym pisać. My nie możemy być jak RS bo nas na to nie stać. Nikt nam nie pomoże, a jeżeli już to skopią do bólu:( Pozdrawiam wszystkich!


- 2 Kwiecień 2014 -
- 1 Kwiecień 2014 -

Zapraszamy wszystkich do zaktualizowanej Galerii w której znajdziecie zdjęcia z WOŚPa w Chodzieży, Poznańskiego koncertu w BlueNote i ostatniego Zielono Górskiego koncertu. 

- 13 Luty 2014 -
 
 
- 20 Stycznia 2014 -

Filmy

 

 

109

Użytkowników

408

Artykułów

43

Filmy

1125

Zdjęć