- 23 Listopada 2012 -

Niezmiernie miło nam poinformować, że klub "U Bazyla", który został wybrany najlepszym Poznańskim klubem 2012 roku, mieszczący się przy ulicy Świętego Wojciecha 28, objął swoim patronatem Oficjalny Fanklub Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI "Lamiastrata" :)

***

Polecamy Wam bardzo ciekawy wywiad z Grzegorzem Kupczykiem przygotowany przez portal AveRock.pl podczas wieczoru koncertowego CETI z Zielonej Górze ostatniej niedzieli: http://www.averock.pl/artykuly/ceti-forever-video,126
 
- 20 Listopada 2012 -


Cały Fanklub Lamiastrata w imieniu wszystkich fanów składa najserdeczniejsze życzenia Grzegorzowi Kupczykowi, który obchodzi dziś swoje urodziny. Zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz kolejnych 30 lat na scenie!

 

- 8 Listopada 2012 -

Z cyklu "Archiwa CETI" pojawiła się dziś w dziale "Video" dostępnym tylko dla klubowiczów nie publikowana nigdzie wcześniej wersja teledysku do utworu "I know". Zapraszamy do oglądania!

 

- 5 Listopada 2012 -

A pamiętacie o nadchodzących koncertach?
 
- 30 Października 2012 -
 
Bardzo ważne oświadczenie Agencji M-ART dot.Grzegorza
Nie jesteśmy zwolennikami oświadczeń lecz pewna niepokojąca sytuacja zmusza nas do wyrażenia naszego zdania w pewnej istotnej skądinąd kwestii dotyczącej Grzegorza Kupczyka: od pewnego już czasu docierają do nas niezwykle zaskakujące informację oraz sygnały, pochodzące między innymi ze źródeł zbliżonych do zespołu Turbo, którymi są sugestie, mające na celu zdyskredytowanie Grzegorza Kupczyka obciążając go twierdzeniem, iż jest on zainteresowany reaktywacją zespołu Turbo w dawnym składzie, a jakieś jego słowa czy też działania miałby by tę wyimaginowaną chęć potwierdzać. A zatem z całą stanowczością oświadczamy, chcąc tym samym przeciąć definitywnie dalsze zbędne spekulacje w tej sprawie a tym samym uspokoić niektórych, że Artysta nasz nie jest w żaden sposób zainteresowany reaktywacją grupy Turbo w oryginalnym składzie , która to reaktywacja w istniejącej sytuacji jest całkowicie wykluczona oraz niemożliwa do jakiejkolwiek realizacji . Dodamy także ze smutkiem, że te bardzo niesmaczne sugestie, doprowadziły m.in. do zawieszenia projektu „Last Warrior”, a ponieważ cała ta sytuacja nas niepokoi oraz staję się mówiąc kolokwialnie męcząca dlatego też zdecydowaliśmy się na to oświadczenie, które żywimy nadzieję nie stanie się przyczynkiem do kolejnych zadziwiających nas doniesień. Dotychczas staraliśmy się nie reagować na te sygnały, gdyż uznawaliśmy je za conamniej nieistotne, lecz niestety dłużej nie da się przechodzić nad zaistniałą kwestią do porządku, gdyż szkodzi to naszym działaniom oraz naszemu Artyście zarówno na polu jego solowych projektów, jak i działań na rzecz zespołu CETI .Mamy nadzieję, że tym oświadczeniem zakończymy ostatecznie tę sprawę, gdyż rzecz jasna grupa Turbo jak zawsze podkreśla Grzegorz Kupczyk jego „artystyczna matka” , to bardzo ważna część XXX lat pracy scenicznej naszego Artysty , lecz nie jedyna i już od 2007 roku zamknięta, a zatem żeby nie istniała żadna obawa i żeby nie trzeba było w sposób mówiąc delikatnie sztuczny wykreślać wokalisty z historii zespołu Turbo , podkreślamy – Grzegorz Kupczyk nie chce wracać do Turbo !
Kolejna informacja: już od tej chwili szeregi RDS MUSIC zasila Grzegorz Kupczyk i jego formacja CETI!! Na początek pierwsza niespodzianka: W styczniu 2013 nakładem tej wytwórni ukażą się dwie płyty Grzegorza z okazji jego 30-lecia: płyta akustyczna oraz zapis koncertu z orkiestrą symfoniczną pod roboczym tytułem: „CETI PLAYS METALLICA ...SYMPHONICA”.

 

- 19 Września 2012 -
 
Plebiscyt dla projektu LAST WARRIOR i dwa koncerty październikowe CETI .

W miesiącu październiku zapraszamy na trzy interesujące wydarzenia z udziałem naszej rodzimej wokalnej legendy GRZEGORZA KUPCZYKA . Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ogłaszamy specjalny plebiscyt w związku z pierwszym wydarzeniem czyli premierą warszawską projektu artysty LAST WARRIOR, która odbędzie się 6 października w stołecznym klubie PROGRESJA. W plebiscycie tym fani mogą zaproponować swoje ulubione tytuły z pośród słynnych hitów GRZEGORZA KUPCZYKA, które wykonywał on z grupą TURBO, a które chcieliby usłyszeć podczas koncertu w Warszawie w jego wyjątkowym i podziwianym od 30 lat wokalnym brzmieniu. Tytuły utworów, które będą dominować w propozycjach artysta wraz z towarzyszącymi mu muzykami grupy Tipsy Train włączą do setu projektu LAST WARRIOR. Agencja M-ART reprezentująca artystę w związku z plebiscytem ufundowała dodatkowo dwa podwójne zaproszenia na koncert dla osób, które jako pierwsze przedłożą swoje propozycje. Oczywiście oprócz zaproponowanych przez fanów utworów program koncertu zawierać będzie wiele niespodzianek i z całą pewnością zadowoli tych, którzy już od lat wyczekują prawdziwego i oryginalnego wokalnego wykonania tych tak dobrze im znanych wielkich przebojów polskiego Rocka złączonych już na zawsze z GRZEGORZEM KUPCZYKIEM i jego wyjątkowym głosem. Wybrane tytuły należy przesyłać na adres email agencji M-ART, która z kolei przekaże wyniki plebiscytu artyście. Propozycje prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 25 września. Natomiast ze swoją grupą CETI również w październiku GRZEGORZ KUPCZYK pojawi się jeszcze na dwóch koncertach czyli podczas planowanego wyjątkowego koncertu urodzinowego CETI w Legnicy w której artyści grupy zagrają po raz pierwszy w swojej 23letniej historii. CETI da tam specjalny koncert w rocznicę założenia zespołu czyli w dniu 12 października w Klubie ŚPIŻARNIA a Agencja M-ART obiecuje w związku z tym wydarzeniem niespodzianki dla fanów w postaci m.in. losowanie bardzo ciekawych nagród . Wkrótce podamy więcej szczegółów.A następnie CETI z Grzegorzem Kupczykiem zagrają we Wrocławiu w którym nie gościli od kilku lat i w dniu 13 października zaprezentują się w klubie OD ZMIERZCHU DO ŚWITU. Na obydwu koncertach przede wszystkim promować będą najnowszy materiał z uznanej za najlepszą płytę hardrockową ostatnich lat "GHOST OF THE UNIVERSE BEHIND THE BLACK CURATIN" wydaną przez wydawnictwo własne zespołu Urbix dla EMI MUSIC Poland, ale nie zabraknie też największych przebojów CETI i ich od bardzo dawna nie granych hitów.

 

- 27 Sierpnia 2012 -

Nic dodać, nic ująć - premiera na najbliższym koncercie CETI w Szamotułach:

 

- 19 Sierpnia 2012 -

Szykujecie się na koncert w Szamotułach? Dobrze! Na rozgrzewkę próbka najnowszego bootlegu i przypomnienie ostatniej wizyty Grzegorza w Szamotułach.

 

- 2 Sierpnia 2012 -

Niespodzianek ciąg dalszy! Z ogromną przyjemnością informujemy o powstaniu kolejnego Oficjalnego Bootlega DVD z zapisem koncertu akustycznego Grzegorza Kupczyka w Szamotułach, nagranego w lutym tego roku. Premiera sprzedaży 1 września, czyli w dniu koncertu CETI w Szamotułach. Zapraszamy do naszego stoiska w tym dniu!
promo
 
- 25 Lipca 2012 -

Jako Oficjalny Fanklub Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI, jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w wyniku długich prac członków Fanklubu, Agencji M-ART oraz samego Artysty, w dniu dzisiejszym udało się uruchomić długo wyczekiwaną oficjalną stronę internetową Grzegorza Kupczyka. Pod tym adresem znajdziecie wyczerpującą, oficjalną biografię, dużą galerię zdjęć i materiałów archiwalnych a także zbiór najważniejszych teledysków. Nie zabrakło też szczegółowych opisów płyt, terminarza koncertów ani wtyczek społecznościowych. Serdecznie zapraszamy!

 

- 24 Czerwca 2012 -

Z cyklu "Archiwa CETI" pojawił się dziś dla klubowiczów wywiad, w którym Grzegorz Kupczyk opowiada o płycie Demony Czasu w telewizji TVP 3 Poznań. Gorąco zapraszamy do obejrzenia tego archiwalnego materiału dostępnego tylko u nas.
 

- 22 Czerwca 2012 -

 

Dziś prezentujemy poniżej fragmenty koncertu CETI w klubie Progresja w dniu 21.10.2011 w ramach jesiennej trasy koncertowej promującej album Ghost Of The Universe - Behind The Iron Curtain. Materiał promocyjny DVD, które FC LAMIASTRATA wyda w formie oficjalnego bootlega.Dajemy Wam dwa teledyski - "Ściana płaczu" oraz "Miłość, nienawiść, śmierć".

 

 

 

- 13 Maja 2012 -
 
Drodzy fani - w dziale "Ciekawe" zamieściliśmy dla Was dwa nowe artykuły. Pierwszy z nich, to relacja z koncertu ku pamięci Czesława Niemena, jaki odbył się w Wiedeńskim klubie Utopia. Drugi, to zapis wywiadu z Grzegorzem Kupczykiem w Radiu Dla Ciebie, przeplatany utworami "Fabryka Keksów" oraz "Dorosłe Dzieci". Zapraszamy do czytania i słuchania!

 

- 7 Maja 2012 -
 
Pragniemy Was poinformować, że dla wszystkich naszych członków, zespół Ceti stworzył niebywały prezent. Jak już od dawna wiadomo, 17 Maja odbędzie się dzień i koncert live w Radiu, będzie to oczywiście zamknięty koncert lecz nie dla wszystkich. Wstęp będzie miało 10 naszych członków z ważna legitymacją, więc zdecydowanych prosimy o zgłaszanie się na naszym forum.
Taka okazja nie może Wam umknąć! :)

 

- 3 Maja 2012 -
 
Doczekaliśmy się krótkiej wideo relacji z jubileuszowego koncertu Grzegorza Kupczyka. Zobaczcie jak to było:

 

 

- 20 Kwietnia 2012 -
 
Prezentujemy kolejny oficjalny bootleg Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI. Tym razem na tapetę poszły wszystkie koncerty symfoniczne pod wspólnym szyldem "Akordy Słów".

 

 

Próbka materiału:oraz
" class="shortcode-video">

oraz

 

- 28 Marca 2012 -
 
01.03.2012 roku minął rok od rozpoczęcia działalności naszego FC LAMIASTRATA, wszystkich członków z przyjemnością informujemy że przed nami kolejny rok aktywnych działań na rzecz Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI. Członkom którzy jako pierwsi się do Nas zapisywali przypominamy o corocznej składce członkowskiej i jednocześnie informujemy, że dla wszystkich przedłużających swoje członkostwo czekają atrakcyjne nagrody, do wyboru w wyniku indywidualnych ustaleń.
Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI !

 

 

- 14 Marca 2012 -

 
Oficjalny Fanklub Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI ma zaszczyt zaprezentować promo materiału koncertowego w wydaniu 2 DVD. Szczegółowa lista zamieszczonego materiału znajduje się poniżej. Bootleg dostępny wyłącznie na koncertach zespołu oraz poprzez www.lamiastrata.com Więcej info w opisie pod klipemPróbka materiału:
oraz

 

Z tej okazji przygotowaliśmy też konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Po szczegóły odsyłamy na nasz profil na Facebook: www.facebook.com/Lamiastrata

 

- 24 Stycznia 2012 -
 
W naszej galerii właśnie zamieszczone zostało kilka fotografii z sobotniego, gościnnego występu Grzegorza Kupczyka w Blue Note w Poznaniu na Wieczorze z Metallicą, a już dziś pragniemy zaprosić wszystkich fanów na koncert Ceti w tym samym klubie, więcj szczegułów już niebawem.


- 20 Stycznia 2012 -

 

Drodzy fani. Jeśli chcecie, aby zespół CETI dał niesamowite show podczas tegorocznej, organizowanej po raz pierwszy w Polsce edycji festiwalu METALFEST - OPEN AIR POLAND razem z Megadeth, Blind Guardian, Kreator, W.A.S.P., Dark Tranquility, Fear Factory, Ensiferum, Vader, Hate i wielu innych, to prosimy oddajcie swój głos na stronie festiwalu, czyli tutaj: http://www.pl.metalfest.eu/votes.php?action=voting&band_id=285

Jeśli nie chcecie, to też oddajcie swój głos :-)

Festiwal odbędzie się w dniach 1.06-3.06.2012 w OWR Sosina, Jaworzno. W tym roku organizatorzy postanowili zawitać do Polski. Łącznie zagra prawie 50 zespołów !!! Nowe zespoły ogłaszane są w każdy piątek. W imieniu fanklubu CETI dziękujemy za oddany głos !!!

- 16 Stycznia 2012 -
 

W nocy z piątku na sobotę (13-14 stycznia) zmarł Piotr Krystek, były wokalista grupy Turbo.

 

Zanim dołączył do Turbo, Piotr Krystek zajmował w 1977 roku stanowisko perkusisty w zespole Ares, który współtworzył razem z Grzegorzem Kupczykiem. W listopadzie 1980 roku stanął za mikrofonem w poznańskim Turbo, zastępując Wojciecha Sowulę. Razem z Wojciechem Hoffmannem, basistą Henrykiem Tomczakiem i bębniarzem Wojciechem Aniołą Piotr Krystek zarejestrował takie utwory, jak "Śmiej się błaźnie", "Fabryka keksów", "Jeszcze jeden papieros" i "Taka właśnie jest muzyka". W październiku 1981 roku nowym wokalistą Turbo został Grzegorz Kupczyk.

19 grudnia 2010 roku w poznańskim klubie "Blue Note" Piotr Krystek wystąpił w charakterze gościa na jubileuszowym koncercie Turbo, zorganizowanym z okazji trzydziestej rocznicy powstania formacji.

O śmierci artysty poinformował Wojciech Hoffmann za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.


"Jeszcze niedawno uczestniczył w naszym jubileuszowym koncercie 30-lecia w Blue Note. Niestety z tego koncertu nie ma już z nami Andrzeja Sobczaka [autora tekstu do wielkiego przeboju Turbo »Dorosłe dzieci«] i właśnie Piotra Krystka" - napisał Wojciech Hoffmann,

Pożegnanie Piotra Krystka odbędzie się 19 stycznia 2012 roku w czwartek o godzinie 13:30 na cmentarzu komunalnym na Junikowie.

 

- 12 Stycznia 2012 -

 

Na naszym kanale YouTube, udostępniliśmy już wszystkim fragment koncertu CETI w ramach akcji WOŚP. Występ odbył się 8 stycznia 2012 w Ośrodku Kultury "Strzelnica" w Wieleniu (woj. Wielkopolskie). Na pierwszy ogień poszła "Ściana Płaczu". Zapraszamy tutuaj:

 

- 11 Stycznia 2012 -

 

XXX lecie GRZEGORZA KUPCZYKA
Ukaże się kolejny specjalny dwupłytowy album z tej okazji. Będą to najsłynniejsze ballady, począwszy od Turbo, poprzez Non Iron, aż do CETI. Czyli między innymi: Dorosłe dzieci, Smak ciszy, Pozorne życie....recital akustyczny i prezentowane po raz pierwszy utwory. Goście specjalni na płycie to między innymi.: Małgorzata Ostrowska, Grzegorz Skawiński, Grzegorz Stróżniak, Wojciech Hoffmann oraz prawie 20 innych znanych muzyków.
Dystrybucja EMI MUSIC POLAND
Premiera - luty 2012

- 6 Stycznia 2012 -

 

Witamy w Nowym Roku! Na wstępie informujemy, że archiwum Aktualności dostępne jest w linku poniżej lub tutaj. Specjalnie dla swoich członków udostępniliśmy materiał z cyklu "Archiwa CETI: Wywiad z Grzegorzem Kupczykiem w Interia TV - Program Transmisja - 05.2007. Ten 60 minutowy materiał przeplatany jest fragmentami konceru CETI, co czyni go jeszcze ciekawszym.

 

A już pojutrze pierwszy w tym roku koncert CETI - i tak jak w poprzednim - jest to koncert dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem w Wieleniu o godz. 19:00. Nasz fanklub będzie na miejscu i zadba o odpowiednie udokumentowanie audio-wizualne tego wydarzenia ;-)

 

Zapraszamy - nie może Was zabraknąć!

- 20 Stycznia 2012 -
 
Drodzy fani. Jeśli chcecie, aby zespół CETI dał niesamowite show podczas tegorocznej, organizowanej po raz pierwszy w Polsce edycji festiwalu METALFEST - OPEN AIR POLAND razem z Megadeth, Blind Guardian, Kreator, W.A.S.P., Dark Tranquility, Fear Factory, Ensiferum, Vader, Hate i wielu innych, to prosimy oddajcie swój głos na stronie festiwalu, czyli tutaj: http://www.pl.metalfest.eu/votes.php?action=voting&band_id=285

Jeśli nie chcecie, to też oddajcie swój głos :-)

Festiwal odbędzie się w dniach 1.06-3.06.2012 w OWR Sosina, Jaworzno. W tym roku organizatorzy postanowili zawitać do Polski. Łącznie zagra prawie 50 zespołów !!! Nowe zespoły ogłaszane są w każdy piątek. W imieniu fanklubu CETI dziękujemy za oddany głos !!!

- 16 Stycznia 2012 -

Filmy

 

 

109

Użytkowników

408

Artykułów

43

Filmy

1125

Zdjęć