- 30 Grudnia 2011 -

 

UWAGA FANI i PRZYJACIELE CETI :
 
zespół CETI, wokalista Grzegorz Kupczyk i płyta GHOST OF THE UNIVERSE - otrzymały Nominacje kategoriach :
 
*Wokalista Roku,
*Płyta Roku
*Zespół Roku
 
głosujcie na podanej poniżej stronie - wchodzac na poszczególne kategorie Nagrody Pure F*ucking Metal Adwards 2011 serwisu METALNEWS - liczymy na was i dziękujemy za oddane głosy !
 
 
głosujcie na stronie METAL NEWS wchodząc na podany link i poszczególne kategorie i tam znajdziecie CETI i GRZEGORZA i naszą Płytę GHOST OF THE UNIVERSE
( Urbix /EMI) - dziękujemy z góry za wasze głosy - wygrajmy razem !!! :)
 
ŻEBY ODDAĆ GŁOS TRZEBA MIEĆ KONTO NA FACEBOOK !
 

- 18 Grudnia 2011 -

 

Wesołych Świąt

- 17 Grudnia 2011 -

 

Premiera oficjalna pierwszych dwóch woluminów z okazji XXX lecia działalności artystycznej Grzegorza Kupczyka już staje się faktem! Pierwszy oficjalną swoją premierę ma przewidzianą na luty 2012 - niektórzy mieli już okazję zaopatrzyć się w jeden z nich podczas ostatnich koncertów CETI, były to jednak egzemplarze przedpremierowe. Te oficjalne będą różniły się wnętrzem okładki. Drugi z przyczyn oczywistych będzie miał premierę przed świętami gdyż są to ...KOLĘDY wykonane akustycznie! W kolejce czeka wolumin absolutnie unikalny a mianowicie utwory zespołu METALLICA wykonane przez CETI w 2000 roku oraz koncert akustyczny z Radia Dla Ciebie (RDC) który był transmitowany na żywo - teraz oczyszczony i zremasterowany trafi na płytę. Woluminy: kolędowy i Metallica będą w nakładzie limitowanym.
 
 
 
- 17 Grudnia 2011 -

 

Specjalnie dla klubowiczów, FC Lamiastrata zamieszcza dziś kolejny materiał z cyklu "Archiwa CETI: Grzegorz Kupczyk śpiewa kolędy w TVP Poznań, Piosenka dla radia Merkury. Materiał ze stacji TVP Poznań nagrany 27.12.2005". Grzegorz Kupczyk i Janusz Musielak wykonują to, co kochają całym sercem. Długość materiału: 51 min. Zapraszamy klubowiczów do działu "Video".

- 25 Listopada 2011 -

 

Drodzy klubowicze! Dziś udostępniamy kolejny materiał z cyklu "Archiwa CETI: Wywiad z Grzegorzem Kupczykiem w Live Interia TV - Program Piła - 05.2007". W tym dwu częściowym wywiadzie Grzegorz opowiada o sytuacji w jakiej odszedł z Turbo, o genezie powstania albumu (...)Perfecto Mundo(...), dlaczego teksty utworów są najczęściej w języku angielskim a także o swojej audycji w Radio Merkury. Z wywiadu dowiecie się też m.in. ile utworów zostało stworzonych do programu telewizyjnego "Usta Micka Jaggera", kto jest jego wzorem wokalisty do naśladowania oraz jakie są relacje Kupczyka z zespołem Iron Maiden. Jakie są marzenia Grzegorza? Co by zrobił inaczej gdyby mógł cofnąć czas? Za co powinno się oskarżać organizatorów koncertów? Tych i innych szalenie interesujących informacji dowiecie się właśnie z tego wywiadu. Zapraszamy klubowiczów do działu "Video".

 

- 20 Listopada 2011 -

 

Wszystkim Fanom przypominamy, że dziś Grzegorz Kupczyk obchodzi już po raz 36 swoje osiemnaste urodziny. Z tego powodu oficialne FC Lamiastrata składa najserdeczniejsze życzenia tutaj, a te mniej oficialne znajda się na naszym forum ;) STO LAT !!!

 

 
- 19 Listopada 2011 -

 

Wszystkich Fanów zachęcamy do przeczytania nowego artykułu o zespole Ceti i naszym FC, którego autorką jest jeden z naszych pierwszych członków, ciekawe ilu zgadnie kto....:D
Gazetka do pobrania tutaj.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
- 3 Listopada 2011 -

 

Management zespołu CETI pragnie z przykrością poinformować, iż przyczyn niezależnych od Organizatorów zostają przełożone dwa ostatnie koncerty trasy GHOST FROM THE PAST WORLD 2011. Powodem zmiany jest choroba, która zaatakowała prawie wszystkich członków zespołu CETI. Możemy się przyznać ,że już nawet pierwsze koncerty trasy zespól grał w nie najlepszej kondycji zdrowotnej a niestety w chwili obecnej głównie ze względu na stan perkusisty MUCKA, który znalazł się w szpitalu oraz choroby klawiszowca MARYSI także przecież naszej wokalistki, która straciła prawie głos, nie jesteśmy już w stanie kontynuować teraz trasy. W związku z tym jej oficjalne zamknięcie nastąpi w terminie późniejszym - daty poniżej.

 

Równocześnie informujemy, że wszystkie zakupione w przedsprzedaży bilety zachowują swą ważność na nowe terminy, a ponadto w ramach przeprosin i prezentu dla osób, które wybierały się na koncert, za każdy tą drogą nabyty bilet otrzymają Państwo najnowszą płytę CETI - "Ghost Of The Universe Behind The Black Curtain", a ponadto lider zespołu GRZEGORZ KUPCZYK obiecujewszystkim Państwu zaprezentować w ramach przełożonego koncertu dodatkowo także specjalny set akustyczny na który złożą się największe przeboje Artysty pochodzące z okresu 30 lecia jego pracy artystycznej a niegdyś wykonywane z grupami Turbo, CETI, Non Iron i z hitów światowych.

 

Przepraszamy za zaistniała sytuacje i równocześnie zapraszamy na koncerty CETI w nowym terminie.

 

NOWE TERMINY TO :

 

POD PALMĄ - RZESZóW - 13.01.12

 

SANOK - 14.01.12

 

ZAPRASZAMY w nowych terminach do zobaczenia !

 

- 31 Października 2011 -

 

W dniu 4.11( piątek ) i 5 .11 ( sobota ) odbędą się dwa ostatnie koncerty w cyklu zimowym trasy zespołu CETI - "GHOST FROM THE PAST WORLD 2011" promującej najnowszy album "Ghost of the Universe Behihd The Black Curtain " zrealizowanego dla EMI MUSIC najbardziej gitarowego i mocnego krążka w historii grupy . Gościem specjalnym obydwu koncertów będzie śląski STOS, a jako suport wystąpi Scream Maker . Z grupą STOS i ich wokalistką GRZEGORZ KUPCZYK na obydwu koncertach specjalnie dla fanów wykona słynny duet OGNISTY PTAK znany z między innymi z Metalmani i zamieszczony na ostatniej płycie STOSU, która ma się ukazać już wkrótce, a na której zagościł również legendarny lider CETI . Szczególnie zachęcamy do przybycia na te dwa ostatnie koncerty, bo w sesji zimowej będą to już z pewnością ostatnie koncerty grupy, a ponadto także ostatnie, jak poinformował nas management zespołu , koncerty planowane po wschodzniej stronie Polski. CETI zagości jak pamiętacie POD PALMĄ w Rzeszowie w dniu 4 listopada a na drugi dzień 5 listopada w klubie KINO w Sanoku. Specjalnie na zakończenie trasy management zespołu, podobnie jak to miało to miejsce w warszawskiej Progresji , postanowił pierwszym 50 fanom, którzy kupią bilet w przedsprzedaży wymienić go przy wejściu na koncert na najnowszy album "Ghost of The Universe Behnid The Black Curtain" jako prezent od zespołu dla fanów na finał trasy . Zapraszamy was do RZESZOWA i SANOKA .

 

- 26 Października 2011 -

 

Drodzy klubowicze! W dziale ciekawe udostępniliśmy do pobrania skan magazynu muzycznego "Brzmienia", gdzie znajdują się obszerne materiały dotyczące CETI oraz Grzegorza Kupczyka. Szczególnie polecamy strony nr. 7, 10, 11, 26, 36, 39, 51, 52. Znajdziecie tam m.in. relację z koncertów akustycznych ku pamięci Krzysztofa Klenczona, które odbyły się w Lipcu w Antoninie oraz we Wrześniu w Poznaniu. Jest też o nagrodzie Wodnika, którą otrzymał Grzegorz Kupczyk.

 

- 24 Października 2011 -

 

Drodzy klubowicze! Pierwsza część trasy za nami, w miniony weekend CETI odwiedziło Warszawę, Lublin i Zamość. Kto był na jednym z tych koncertów to wie co przeżył. Tych co nie mieli możliwości zapraszamy na kolejne koncerty. Na Warszawskim koncercie otwierającym całą trasę mieliśmy naszego "wysłannika medialnego" z Rockelli który tak oto opisał swoje przeżycia z tego wydażenia.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

- 18 Października 2011 -
 
 
Miło nam poinformować że Fanklub a dokładniej jeden z jego członków założycieli został niebagatelnie wyróżniony przez samego Grzegorza Kupczyka. Mowa oczywiście o Ewie Wojciechowskiej której projekt naszego klubowego herbu został wykorzystany do nowego wydawnictwa Naszego Artysty z okazji jego już 30 letniej działalności artystycznej. Szczegółowe informacje na temat pierwszego woluminu znajdziecie na www.ceti-gk.com a fotografie poniżej.
 
 
 
foto665foto666foto668
 
 
 
 

 

- 7 Października 2011 -

 

Z okazji nadchodzącej trasy koncertowej, nowego wydania płytowego oraz 30-lecia działalności artystycznej Grzegorza Kupczyka, fanklub Lamiastrata uchyla rąbka tajemnic klubowych i powszechnie udostępnia jeden z materiałów archiwalnych dostępny wcześniej tylko dla członków fanklubu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dokumentu "20 Lat minęło - Koncert jubileuszowy Grzegorza Kupczyka". Mamy nadzieję że Wam się spodoba i życzymy przyjemnego oglądania!

 

 

 

 

 

 

- 5 Października 2011 -

 

Drodzy klubowicze! Dziś udostępniamy kolejny materiał z cyklu "Archiwa CETI" a w nim 35 minutowy dokument pt. 20 lat minęło - Koncert jubileuszowy Grzegorza Kupczyka, Kino Dąbrówka, Poznań 2000. Materiał przeplatany wywiadami z takimi osobami jak:
Grzegorz Kupczyk
Wojtek Hoffman
Tomek Goehes
Janusz Musielak
Mucek
Marihuana
Burza
Bartek Urbaniak
Andrzej i Sylwia Kupczyk

 

- 29 Września 2011 -

 

Fragment 30 minutowego koncertu Non Iron w Blue Note Jazz Club ku pamięci Andrzeja Sobczaka. Prezentowana próbka jest oryginalnym fragmentem nagrania i nie stanowi prezentacji końcowego efektu docelowego w postaci pełnego wydania. Jednym słowem to tylko surowy plik nagrany jedną z dwóch kamer, których fanklub Lamiastrata użył do nagrania koncertu. Chcesz zdobyć całe nagranie? Zapisz się do Oficjalnego Fanklubu Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI.
 

 

 

- 28 Września 2011 -

 

Fenomenalny koncert Non Iron z Grzegorzem Kupczykiem już za nami. Fanklub Lamiastrata w silnym gronie był na koncercie i wydarzenie zarejestrował dwoma kamerami Full HD! Fotorelacja z klubu Blue Note dla naszych klubowiczów już wkrótce, a mała próbka z ponad 30 minutowego nagrania zostanie upubliczniona szerszej społeczności już za dzień lub dwa na naszym kanale YouTube.

 

 
- 16 Września 2011 -

 

Już za miesiąc rozpoczyna się jesienna trasa koncertowa CETI promująca najnowszy album. Z tej okazji przygotowaliśmy bannery. Drodzy fani - jeśli możecie wklejajcie je gdzie się da - promujmy trasę!

 

 

Aby pobrać wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na link obok bannera i wybrać "Zapisz element docelowy jako..."

 

- 14 Września 2011 -

CETI-plakat-projekt7web_800pxAgencja M-ART informuje, iż grupa CETI zakończyła właśnie przygotowania do pierwszej części trasy zespołu promującej najnowszy album "Ghost Of The Universe Behind The Black Curtain" wydany przez wydawnictwo zespołu Urbix dla EMI Music Poland w marcu tego roku. Warto dodać iż album w ciągu zaledwie tygodnia zniknął z półek sklepów muzycznych w całej Polsce, obecnie do magazynów trafił kolejny dodruk płyty. W pierwszej części trasy zatytułowanej GHOST FROM THE PAST WORLD 2011 w jej jesiennej edycji CETI odwiedzi 5 miast w Polsce: Warszawę, Zamość, Lublin, a następnie Rzeszów i Sanok. CETI powinno także, jeszcze jesienią, zagościć w innych miastach. Przygotowywana jest również część zimowa trasy oraz jej wiosenna edycja, a planowane są także koncerty poza granicami Polski. Do jesiennej edycji CETI zaprosiło w ramach idei CETI PARTY (mającej za przesłanie wspierać młodych artystów) kilka młodych, wyróżniających się zespołów hardrockoywch i metalowych. Niektóre zaprezentują się przed CETI w kilku miejscach, inne podczas jednego czy dwóch imprez. Podczas trasy CETI będzie mieć także gości. Specjalnym gościem zespołu podczas koncertów w Sanoku i Rzeszowie będzie grupa STOS, a w Zamościu na zaproszenie CETI zagra zespół NEURONIA. Spośród młodych i interesujących grup wystąpią: SCREAM MAKER, HATEERA, NIGHT MISTRESS, WICKED SIDE, BLACK&WHITE i BLACK SUN i AFTER SHOCK. Szczegółowy plan znajdziecie na plakacie trasy oraz w informacji poniżej. Z prawdziwą przyjemnością też pragniemy poinformować fanów, iż lider CETI - Grzegorz Kupczyk podczas specjalnego recitalu poświęconego pamięci jednego z najwspanialszych polskich wokalistów i muzyków rockowych, Krzysztofa Klenczona, został uhonorowany w dniu 4 września prestiżową nagrodą WODNIKA dla najlepszego polskiego wokalisty oraz całokształt dokonań .

GHOST FROM THE PAST WORLD 2011

21.10 - PROGRESJA - Warszawa - PREMIERA TRASY. Przypomnijmy , że bilety zakupione na premierę w systemie przedsprzedaży będą podlegać wymianie na miejscu na najnowszy album "Ghost Of The Universe Bahind The Black Curtain " - liczy się data zakupu, aż do wyczerpania oferty . W Progresji zagrają:

CETI
Scream Maker
Night Mistress
Hateera
Black&White
Black Sun

* podczas premierowego koncertu trasy zarejestrowana zostanie płyta DVD z wydarzenia z udziałem wszystkich jego uczestników, która trafi do sprzedaży podczas koncertów wiosennych.

22.10 . ZAMOJSKIE KAZAMATY - Zamość

CETI
Neuornia + suport lokalny

23.10 GRAFFITI - Lublin:

CETI
Night Mistress
Scream Maker
Hateera
Wicked Side

29.10 - ANDERGRANT - Olsztyn:

CETI
Hateera
Wicked Side
Black Sun
After Shock

4.11 - POD PALMĄ - Rzeszów:

CETI
gość specjalny STOS
Hateera
Scream Maker

5.11- Klub Kino - Sanok:

CETI
gość specjalny - STOS
- 8 Września 2011 -
 

W naszej Galerii właśnie pojawiły się zdjęcia z Wręczenia Wodnika oraz recitalu akustycznego, zapraszamy.

 
- 6 Września 2011 -

 

Podczas niedzielnego recitalu artystycznego Grzegorz Kupczyk otrzymał Nagrodę Wodnika za całokształt działalności wokalnej. Poniżej prezentujemy moment wręczenia nagrody oraz fragment recitali ku pamięci Krzysztofa Klenczona:

 

 

- 4 Września 2011 -

 

Uwaga - informacja o wstępie na koncerty
  • 4 września (dzisiaj) - Koncert "Pamięci Krzysztofa Klenczona - wstęp bezpłatny na recital akustyczny po okazaniu legitymacji członkowskiej.
  • 27 września (informacja poniżej) - bilety ze zniżką 50% (20 10 zł) po okazaniu legitymacji członkowskiej. Więcej szczegółów zostanie podane w najbliższym czasie.
- 4 Września 2011 -

 

koncert.a.sobczak
- 2 Września 2011 -

 

W hołdzie Klenczonowi...
Kolejna odsłona koncertu poświęconego pamięci Krzysztofa Klenczona.
Tym razem w Poznaniu - Park Różany niedziela 4 września start godz 18:00. Grzegorz wraz z Januszem Musielakiem i Marihuaną wystąpią na zaproszenie Krzysztofa Wodniczaka w krótkim recitalu akustycznym obok innych zaproszonych wykonawców. Ze względu na konieczność wyjazdu Grzegorza poza granice kraju jego recital przewidziany jest na początek imprezy.
Zapraszamy!!

- 26 Sierpnia 2011 -

 

Nabór do CETI PARTY Volume 2 w Progresji prawie zakończony!

 


Prawie zakończony już został nabór młodych utalentowanych zespołów, które zagrają w pierwszym koncercie trasy GHOST FROM THE PAST WORLD 2011 grupy CETI, trasy promującej najnowszy głośny już album Grzegorza Kupczyka i jego ekipy Pt : "Ghost of The Universe Behnid The Black Curtain " , zrealizowany przez wydawnictwo własne zespołu Urbix dla EMI MUSIC POLAND. Koncert premierowy w dniu 21.10. odbędzie się w warszawskiej Progresji i dziś już wiadomo, że zagrają w nim przed CETI głównie zespoły warszawskie, choć nie wyłącznie, a będą to: Scream Maker, Hateera, Night Mistress oraz Black & White, w chwili obecnej jeszcze trwają dwa konkursy na ostatnie wolne miejsce w Progresji i na koncert w Olsztynie . A już niedługo zakończą się rozmowy co do obsady innych miejsc trasy. Grupa CETI wspiera działania młodych artystów ze sfery hardrocka i metalu ideą koncertu w cyklu CETI PARTY startując w Progresji, ale również zaprosiła kilka z tych dobrze rokujących zespołów do współpracy w innych miejscach trasy a także do współpracy w przyszłości o której w szczegółach opowiemy w kolejnych wieściach z przygotowań.

 

- 17 Sierpnia 2011 -
 
W części VIDEO dostępnej tylko dla klubowiczów, udostępniliśmy dzisiaj trzeci klip z cyklu "Archiwa CETI". Tym razem jest to materiał pt. Grzegorz Kupczyk i Glenn Hughes - Klub Proxima - 2000.

 

- 04 Sierpnia 2011 -
 
WIECZÓR Z CETI w TOP - RADIO - 10.08. godz. 22.00.
Zapraszamy fanów do słuchania audycji poświęconej CETI w TOP -RADIO , dodatkowo podczas audycji zaprezentowane także zostaną nagrania trzech zespołów , które zagraja przed CETI podczas premierowego koncertu trasy GHOST OF THE PAST WORLD 2011 w warszawskiej Progresji , a w sumie przed CETI zagra wtedy 5 kapel : SCREAM MAKER, HETEERA, NIGHT MISTRESS , BLACK& WHITE i MACIEJ MAJDEN , już w sprzedaży są bilety na koncert premierowy trasy - zapraszamy !
ceti_radio

- 25 lipca 2011 -
 
W części VIDEO dostępnej tylko dla klubowiczów, udostępniliśmy dzisiaj drugi klip z cyklu "Archiwa CETI". Tym razem jest to materiał ze studia podczas nagrań płyty (...)perfecto mundo(...).

- 15 lipca 2011 -
 
Wszystkich klubowiczów zapraszamy do naszego działu VIDEO. Teledysk CETI - "Forever" jest już dostępny. Prezentacja przedpremierowa WYŁĄCZNIE dla FC LAMIASTRATA. Teledysk nagrano podczas koncertu DLA IGORA w Zabrzu. Zdjęcia (czarno białe oraz z Igorkiem) pochodzą z prób przed koncertem, dalsze zostały zrealizowane podczas koncertu. Oficjalna premiera za około 2 tyg. po podpisaniu odpowiednich porozumień. Całkowity dochód z prezentacji klipu (tantiemy wykonawcze i autorskie) przekazane zostają na rzecz rehabilitacji Igora.

 

- 11 lipca 2011 -
 
Już 15 lipca, specjalnie dla FC Lamiastrata, odbędzie się premiera najnowszego teledysku CETi, nagrywanego na koncercie w Zabrzu. Teledysk ukaże się w dwóch wersjach i będzie od dostępny tylko i wyłącznie dla zarejestrowanych członków.


- 29 czerwca 2011 -

 

W części VIDEO dostępnej tylko dla klubowiczów, udostępniliśmy dzisiaj pierwszy klip z cyklu "Archiwa CETI". Jest to reportaż z prób przed koncertem z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej oraz chórem ZSM w Poznaniu w Operze Poznańskiej (Teatr Wielki) im . Stanisława Moniuszki zrealizowany przez TVP 3.

- 24 czerwca 2011 -
 
Zapraszamy klubowiczów do działu "Wywiady" gdzie pojawiły się dwie rozmowy z Grzegorzem Kupczykiem, w tym jeden wywiad jako skan z pierwszego w tym roku numeru HMP, którego okładkę zaprezentowaliśmy w kwietniu.

 

- 21 czerwca 2011 -
 
Od dziś w naszej galerii nigdzie indziej nie publikowane fotografie z sesji zdjęciowej zespołu Ceti z dnia 12 czerwca 2011 r.
 
- 14 czerwca 2011 -
 
Utwór "Anywhere" pojawił się w propozycjach na liście przebojów internetowego Radia SAR.
Zapraszamy wszystkich do aktywnego głosowania klikając w logo radia.

logoradiosarbcz

- 3 czerwca 2011 -

Teledyski CETI w programie "FONOGRAF" w TVP Szczecin " Fonograf " to program muzyczny TVP SZCZECIN , nadawany w czwartki o godz.18.00, w którym to w czerwcu wystartuje prezentacja klipów CETI , program ten to zestawienie najlepszych teledysków polskich i zagranicznych układane wspólnie z widzami.

 

 

- 1 czerwca 2011 -

 

Wczoraj w godzinnach wieczornych odeszdł od nas ANDRZEJ SOBACZAK autor m.in "Dorosłych dzieci " i wielu innych wielkich utworów...
Oto wspomnienie o tym wspaniałym artyście jednego z jego przyjaciół i wykonawców jego utworów GRZEGORZA KUPCZYKA :

Andrzej Sobczak nie żyje ...

Wczoraj 31.05.2011 ok 19;00 zmarł człowiek z którym łaczyły mnie i nie tylko mnie, ale przeciez praktycznie wielu artystów poznanskich i nie tylko stosunki wręcz braterskie. Ta straszna wiadomośc przekazał mi Wojtek Hoffmann wiedząc jak wiele znaczyła dla mnie i nadal znaczy ta przyjaźń. Andrzeja poznałem bardzo dawno jeszcze w czasach gdy zaczynałem swoją działalność artystyczną w zespole KONTRAST (1976 rok). Miałem i mam nadal zaszczyt śpiewać jego teksty. Nie będę tu powielał tematów, które wszyscy znamy (co i jak pisał, czemu itp) wszyscy znamy jego twórczość. Ostatnie nasze spotkanie miało miejsce 19 grudnia 2010 roku w poznańskim Blue Note podczas jubileuszowego koncertu zespołu TURBO. Wtedy też snuliśmy plany na temat wspólnego przedsięwzięcia - niestety , nie zdążyliśmy zrealizować tych planów.

Smutek ogarnia mnie straszny i tak naprawdę nie wem co napisać, co powiedzieć. Może tylko od siebie z głębi serca - myślę, że teraz jest w lepszym świecie pozbawionym agresji, spokojnym i ludzkim, w świecie o jakim marzył i pisał Andrzej.
Szczere wyrazy współczucia dla rodziny i jego najblizszych, kondolencje dla całej branzy artystycznej bo odszedł kolejny wspaniały człowiek naszej branży, ikona polskiej poezji rockowej, artysta ponadczasowy, wybitny.

Cześć jego pamięci!

 

 
- 24 maja 2011 -
 

 

- 23 maja 2011 -
 

III edycja "heavy sound is solution - GRAMY DLA IGORA" Stań się częścią scenariusza!!!


Zespół CETI, wystąpi jako gwiazda III edycji charytatywnego koncertu "heavy sound is solution - GRAMY DLA IGORA", który odbędzie się 11 czerwca 2011r w zabrzańskim CK Wiatrak. CETI zaprezentuje, między innymi, materiał z najnowszej płyty ""Ghost Of The Universe- Behind The Black Curtain". Dodatkowo, podczas koncertu, zespół zrealizuje teledysk do jednego z utworów z nowej płyty, w formie swoistego rodzaju reportażu dokumentującego ideę przedsięwzięcia. Będzie to już trzeci klip zrelizowany do najnowszje płyty grupy CETI, krążek zbiera znakomite recenzje w prasie muzycznej i innych mediach i cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że po zaledwie dwóch miesiącach od premiery zespół musiał zdecydować się dotłoczenie, gdyż nakład płyty wyczerpał się. Dochód z prezentacji zrezalizowanego podczas koncertu klipu przeznaczony będzie w całości dla Igora a publiczność obecna na koncercie będzię cześcią scenariusza! Zgodnie z ideą akcji, na scenie zjednoczą się mocne dźwięki. Saportować CETI będą death metalowy SCEPITC i THY DISEASE, którego skład wzmocnili muzycy związani wcześniej z grupami Vader i Behemot, wystąpią również BEERHEAD oraz PIGS IN TANK i DEVON. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na operację ortopedyczną, rehabilitację i leczenie Igora Sikory.
Na koncercie pojawi się również przedstawicielstwo naszego fanklubu gdzie będzie można zdobyć gadżety i wszelkie informacje więc zapraszamy!
 
att00019

 

- 14 maja 2011 -

 

KLUB PROGRESJA - CETI PARTY cz.2 - Ghost of The Universe...

Koncert w Warszawie odbędzie się w ramach wydarzeń promujących najnowszą płytę i będzie powrotem do rozpoczętego niegdyś cyklu "CETI PARTY". Więcej szczegółów o samym koncercie na: http://www.progresja.com/wydarzenia.php?id=260.

Bilety można już kupować w sieciach Eventim i klubie, a warto kupować w przedsprzedaży, bo czeka tam pewna niespodzianka!

Ze względu na ogromną ilość zgłoszeń, jaką otrzymuje agencja zespołu z wyrażaną chęcią zagrania przed CETI , grupa i management postanowili wesprzeć działania młodych muzyków w ramach idei - CETI dla polskich zespołów ! Nazwy zespołów, które poprzedzą CETI w tym koncercie zostaną podane już wkrótce ! Zachęcamy jeszcze do zgłaszania swojego udziału i przesyłanie materiału - wkrótce stworzymy specjalną stronę na facebook i na stronie oficjalnego fanklubu LAMIASTRATA ze wszystkimi szczegółami.

 

- 10 maja 2011 -

 

Na stronie ROCKAREA można poczytać ciekawy wywiad z Grzegorzem Kupczykiem, do którego serdecznie odsyłamy tutaj. Tymczasem jak podaje oficjalna strona zespołu: "Otrzymujemy wiele ciepłych słów pod adresem naszego nowego klipu THE WOLVES - cieszymy się bardzo, że klip przypadł wam do gustu i wszystkim dziękujemy za miłe słowa i jednocześnie zapraszamy do TVP3 Szczecin do oglądania klipów zarówno ANYWHERE jak i THE WOLVES w wersji tv w programie MENU KULTURALNE od środy 11.05 do soboty 14 maja od godz. 17.57 a zaraz po tej premierze 14 maja o godz. 18.00 zapraszamy do pasma TVP Poznań na rozmowę z Grzegorzem, Bartkiem i Muckiem oraz premiera klipu THE WOLVES w tym paśmie TV!!!"

 

UWAGA : Polecamy też audycje Jarka "Jaro" Sobierajewicza w środowej ESKAROCK pomiędzy godzina 21.00 a 22.00 usłyszycie tam także CETI.

 

- 6 maja 2011 -

 

Dziś w nocy po godzinie 00:00 specjalnie dla członków fanklubu zaprezentujemy premierowo najnowszy teledysk Ceti - The Wolves. Klipu szukajcie w menu "Video" po lewej stronie.

 

- 29 kwietnia 2011 -

 

Bootleg Kraków

 

 

 

 

***

 

 

- 28 kwietnia 2011 -

 

Prezentujemy wiadomość jaką otrzymaliśmy od autora audycji radiowej "Mały Leksykon Wielkich Zespołów" prowadzonej w Radio Afera: „W dzisiejszej audycji MLWZ www.mlwz.pl zagrałem In The Eyes Of Rising Sun i przypomniałem Sluchaczom/Czytelnikom o kończącym sie konkursie na portalu mojej audycji. 1 maja rostrzygnięcie! Zapraszam do działu PLAYLISTA - tam spis prezentowanych dzisiaj utworów oraz do AUDIO - tam plik mlwz2011-04-27 z dzisiejszą audycja do ściagnięcia...”

 

- 27 kwietnia 2011 -

 

Najnowszy krążek sprzedał się na tyle dobrze, iż zespół poważnie rozważa produkcję jego wersji polskojęzycznej. Trudno jednak już w tej chwili przesądzić czy zespół się na to zdecyduje. "Ghost Of The Universe - Behind The Black Curtain" została przez branże muzyczną już w tej chwili w licznych publikacjach, recenzjach oraz wypowiedziach, okrzyknięta płytą roku 2011 - jak również uwaga: za NAJLEPSZĄ płytę w całej historii artystycznej Grzegorza!

 

Prezentujemy również dwie kolejnce recenzje nowej płyty. VINCENT'S METAL CORNER oraz BLOG NAWIEDZONEGO.

 

- 23 kwietnia 2011 -

 

Powstanie trzeci teledysk!
Powstanie trzeci teledysk do utworu z ostatniej płyty "Ghost Of The Universe" Zostanie on zrealizowany podczas koncertu w Zabrzu a dochód z prezentacji tego klipu przeznaczony będzie w całości dla Igora!

Nie wiadomo jeszcze który utwór zostanie wybrany. Wiadomo natomiast, iż będzie to utwór krótki (czas antenowy) aby media mogły go prezentować w pełnym wymiarze, bez jakichkolwiek ograniczeń. Pod uwagę brane są utwory "The Land Of Hope" i "Forever" Zapraszamy więc tym bardziej do "Wiatraka" będziecie częścią scenariusza:)

CETI w majowym numerze magazyny Teraz Rock !
Spieszymy z informacją - w najbliższym majowym numerze magazynu Teraz Rock będzie wyjątkowo obszerny wywiad z Grzegorzem na temat płyty "Ghost Of The Universe".

 

- 21 kwietnia 2011 -

 

W tym tutaj miejscupoczytać można kolejną recenzję najnowszej płyty. Jest nam również miło poinformować, że patronat nad płytą objęła telewizja TVP Szczecin.Już wkrótce poinformujemy też o dacie i czasie emisji teledysków CETI w tej telewizji, w tym też najnowszego klipu The Wolves.

 

- 20 kwietnia 2011 -

 

Koncert w ramach trasy promocyjnej najnowszego albumu "Ghost Of The Universe Behind The Black Curtain", święcącego tryumfy czternastego już w historii grupy wydawnictwa, okrzykniętego jedną z najlepszych płyt ostatnich lat. Zespół Grzegorza Kupczyka z nowym materiałem prezentuje niezwykłą formę na światowym poziomie utrzymaną w klimacie produkcji na miarę Ozzy'ego Osbourne'a, Black Sabbath czy Ronniego Jamesa Dio. To przykład rasowego i klasycznego hardrockowego grania z najwyższej półki. To nie tylko powrót do korzeni i do tak obecnie pożądanego przez fanów brzmienie oraz powrót do najlepszych źródeł ale to przede wszystkim podróż do własnej oryginalnej idei i warstwy brzmieniowej CETI w całkowicie nowym i oryginalnym spojrzeniu na gatunek, wyrastającym z najnowszych światowych trendów.

UWAGA UWAGA UWAGA Bilety zakupione w przedsprzedaży będą podlegać wymianie (przy wejściu na koncert) na najnowszą płytę CETI "Ghost Of The Universe Behind The Black Curtain". Oferta ważna do wyczerpania nakładu (decyduje data zakupu lub rezerwacji biletu).

 

Bilety do nabycia w m.in. w Eventim.pl i progresja.com
do dnia: 19/10/2011 - 27 PLN
w dniu koncertu: 35.00 PLN
otwarcie bram godz. 18:00 ( koncert: 19:00 )

 

 

- 19 kwietnia 2011 -

 

Obszerny wywiad o najnowszej płycie z zespołem CETI w nowym numerze HEAVY METAL PAGES, zapraszmay :

 

 

- 18 kwietnia 2011 -

 

W portalu Interia pojawiła się właśnie świeża recenzja najnowszej płyty CETI. Zapraszamy do czytania tutaj.

 

- 17 kwietnia 2011 -

 

W oczekiwaniu na nowy teledysk do utworu The Wolves, prezentujemy Wam smaczny kąsek w postaci dokumentu prezentującego co czeka nas w najbliższych dniach! Making Of THe Wolves można obejrzeć na kanale YouTube reżysera, którym jest tak samo jak w przypadku klipu Anywhere - Dominik Czech.

 

 

- 13 kwietnia 2011 -

 

Grzegorz gościem Bogdana Fabiańskiego w RDC. W czwartek oprócz audycji MUZYCZNA JEDYNKA o godz. 14.00 Grzegorz zagości także w studio MUZYKI DLA CIEBIE - w RDC , start programu 22.00! Tymczasem już teraz do kupienia są koszulki nowej płyty w sklepie CARTON !

 

 

- 12 kwietnia 2011 -

 

Zapraszamy do słuchania w czwartek 14.04 - Programu Pierwszego Polskiego Radia o godzinie 14.00 w rozmowie o nowej płycie na zaproszenie red. Jakubowskiego w studio MUZYCZNEJ JEDYNKI gościć będzie Grzegorz Kupczyk .

 

- 11 kwietnia 2011 -

 

Zapraszamy do dysłuchania jak Piotr Kosiński - Noc Muzycznych Pejzaży (Program Trzeci Polskiego Radia) - wypowiada się o płycie Ghost Of The Universe. Zapraszamy do odsłuchu na naszym kanale

 

- 3 kwietnia 2011 -

 

Dział 'Ciekawe' został właśnie wzbogacony o wczorajszą, kolejną audycję radiową z wywiadem z Grzegorzem Kupczykiem, odpowiadającym na pytania dotyczące nowej płyty. Zapraszamy klubowiczów do słuchania.

 

- 1 kwietnia 2011 -

 

Zapraszamy fanów do słuchania w RADIO MERKURY! W dniu 2. 04. ( sobota ) w audycji red. Ryszarda Glogera " MUZYCZNY WEEKEND" o godz. 16.30 odbędzie się kolejny wywiad z GRZEGORZEM dot. najnowszej płyty, a ponadto w RADIOWEJ TRÓJCE w nocnej audycji MUZYCZNE PEJZAŻE red. Piotra KOSIŃSKIEGO zapowiadany jest debiut nagrania z najnowszej płyty, start godz. 2.00 do 6.00 z 1 na 2 kwietnia - zapraszamy!

 

- 29 marca 2011 -

 

Zapraszmy wszystkich do czytania i oglądania wywiadu z zespołem CETI na portalu Interia. Tymczasem zostaliśmy poinformowani, że w związku z wyprzedaniem z magazynu wszystkich kopii albumu, postanowiono o wytłoczeniu kolejnej partii płyt.
***
Rockella.pl patronem medialnym Fanklubu CETI i Grzegorza Kupczyka „Lamiastrata”

Serwis muzyczny Rockella.pl objął patronatem medialnym jedyny Oficjalny Fanklub CETI i Grzegorza Kupczyka. Fanklub przyjął nazwę „Lamiastrata”, od tytułu, wydanej w 1992 roku, płyty zespołu CETI. Celem Fanklubu jest zrzeszenie wszystkich fanów zespołu CETI oraz Grzegorza Kupczyka, rozpowszechnianie informacji oraz udostępnianie materiałów archiwalnych, koncertowych, itp. Planowane jest m.in. organizowanie zlotów, konkursy z nagrodami i wiele innych aktywności.

Jak informują przedstawiciele „Lamiastraty”, patronem medialnym Fanklubu będzie Rockella.pl. „Miło mi poinformować, że serwis Rockella.pl będzie informował o wszystkich poczynaniach Fanklubu oraz zespołu CETI.” Wydawcy serwisu Rockella.pl dodają: „Grzegorz Kupczyk to ikona polskiej muzyki rockowej i wszyscy w redakcji darzymy jego dokonania wielkim szacunkiem. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do popularyzacji twórczości CETI i Grzegorza Kupczyka”.

Fanklub Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI oficjalnie rozpoczął swoją działalność 1 marca 2011 roku.
***
W najbliższych dniach podejmiemy również współpracę ze sklepem internetowym Black Comp Shop, gdzie już teraz można kupić najnowszy album.
- 28 marca 2011 -

 

Dział 'Ciekawe' został właśnie wzbogacony o dzisiejszą audycję radiową z wywiadem z Grzegorzem Kupczykiem, odpowiadającym na pytania dotyczące nowej płyty. Zapraszamy klubowiczów do słuchania.
***
Znamy też wygląd nowego wzoru koszulek przygotowanych przez Carton Shop:
koszulka ceti
- 26 marca 2011 -

 

Dziś o godz. 18:00 na naszym kanale YouTube udostępniony zostanie fan-teledysk do utworu "In The Eye Of Rising Sun" z najnowszej płyty CETI. Teledysk został zmontowany przez firmę Euro-Assist, na zlecenie fanklubu "Lamiastrata", za zgodą i wiedzą zespołu CETI.

- 23 marca 2011 -

 

Drodzy fani: fanklub Lamiastrata wraz z zespołem CETI przygotował dla Was specjalną ofertę. Wszyscy zarejestrowani członkowie fanklubu będą mogli zakupić album "Ghost Of The Universe - Behind The Black Curtain" w super cenie 20,00zł !!!
Nasze płyty będą też miały autografy! Więcej szczegółów na naszym forum.
- 22 marca 2011 -

 

"Ghost Of The Universe - Behind The Black Curtain" od dziś w sklepach! Zapraszamy na www.merlin.pl oraz wszystkich sklepów muzycznych. Specjalnie na tę okazję przygotowano trailer zapowiadający płytę, który można obejrzeć na naszym kanale YouTube.

- 21 marca 2011 -

 

Drodzy fani CETI: zapowiadany klip ze studia zostanie pokazany nie jutro lecz w piątek po południu. Specjalnie dla naszych klubowiczów przedpremierowy pokaz na naszym forum już w czwartek.

 

Tymczasem już jutro na stronie www.ceti-gk.com oraz www.lamiastrata.com wraz z premierą albumu, pojawi się krótki trailer zapowiadający krążek "Ghost Of The Universe - Behind The Black Curtain". Co ważniejsze, będzie można jednocześnie zasmakować próbek nowych kompozycji.

- 18 marca 2011 -

 

Pragniemy poinformować, że we wtorek wieczorem w dniu premiery najnowszej płyty CETI, na naszych stronach specjalnie dla fanów, udostępniony zostanie najnowszy klip przygotowany przez fanklub. Sceny zostały nagrane w trakcie sesji nagraniowej w MP Studio, a zespół zgodził się udostępnić nową kompozycję jako podkład muzyczny!!!

- 15 marca 2011 -

 

Zgodnie z naszymi zapowiedziami - obszerna fotorelacja z Rock Metal Fest 2011 została dodana do naszej galerii. W środku znajdziecie ponad 60 zdjęć, krótką relacją oraz setlisty obu koncertów (Last Warrior oraz CETI)
- 14 marca 2011 -

 

Zapraszamy wszystkich fanów do obejrzenia galerii "Rock Metal Fest 2011" - CETI, Kraków "Kwadrat" 12.03.2011 zamieszczonej w serwisiewww.rockmetal.pl

 

- 13 marca 2011 -

 

Parę godzin temu wróciliśmy z Krakowa. Dopiero teraz na spokojnie mogę napisać parę słów o festiwalu - tylko parę, bo pełna relację z występu zespołu CETI pojawi się zapewne wkrótce. Zespół był w fenomenalnej formie, podtrzymując atmosferę dobrej zabawy na całej sali - niesamowity występ. Więcej oczywiście na naszej stronie w najbliższym czasie.

 

- 11 marca 2011 -

 

Już od dzisiaj specjalnie dla swoich fanów i fanklubu Lamiastrata, zespoł CETI udostępnił wszystkie teksty utworów z nadchodzącej płyty "Ghost Of The Universe - Behind The Black Curtain".
***
W portalu Interia pojawił się dzisiaj kolejny artykuł zdradzający kilka szczegółów. Przypominamy, że premiera płyty została ustalona na 22 marca.
***
Wszystkich fanów zapraszamy również jutro na ROCK METAL FEST w Krakowie w klubie Kwadrat, gdzie CETI zagra w czołówce gwiazd festiwalu o godz.21.00, zapraszamy. Zespół przygotował małą niespodziankę dla fanów - naprawdę warto przyjść!!!

 

- 10 marca 2011 -

 

Specjalnie dla fanów CETI, fanklub Lamiastrata otrzymał już wszystkie teksty utworów z najnowszej płyty. Zapraszamy do nas jutro po południu, kiedy wspomniane teksty zostaną udostępnione na naszych stronach.

 

- 6 marca 2011 -

 

singielJuż jest singiel !!!

Nakładem firmy DigiTouch ukazał się singiel promujący nową płytę CETI której ostetczny tytuł brzmi "Ghost Of The Universe - Behind The Black Curtain". Autorem okładki singla jak i okładki płyty jest Marcin Mroczek. Zespół przygotował kilka egzemplarzy singla dla najwytrwalszych Fanów.

 

Singiel zawiera:
Utwór "ANYWHERE"
Klip do w/w utworu.
Jingl oraz wywiad z Grzegorzem dotyczącym nowej płyty jak i historię zespołu w dwóch wersjach językowych.
Singiel dostępny jest tylko dla członków fanklubu Lamiastrata. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Prezesem.

 

- 4 marca 2011 -

 

Na naszym kanale YouTube przed kilkoma chwilami pojawił się krótki filmik podgrzewający atmosferę przed nowym albumem. Fanklub miał przyjemność podejrzeć zespół w studio a mały przedsmak jest już do obejrzenia.

 

- 2 marca 2011 -

 

Znamy już oficjalną i ostateczną okładkę albumu Ghost Of The Universe - Behind The Black Curtain.

 

ghost
"- Okładkę nowej płyty potraktowaliśmy nieco żartobliwie, właściwie postanowiliśmy od samego początku zrobić sobie pewien żart. Płyta jest tak ciężka w brzemieniu, że w grafice okładki chcieliśmy pokazać, iż nie traktujemy wszystkiego tak śmiertelnie poważnie. Liczymy, że również i fani wykażą się poczuciem humoru. Motyw graficzny z okładki singla przewija się, bowiem w książeczce płyty właściwej , ale okładka w swoim założeniu ma kojarzyć się ze spektaklem teatralnym, nawiązując do nastroju poprzedzającego samą sztukę, choć nie bez tak charakterystycznego przecież dla klimatu samego Hardrocka na poły poważnego a na poły żartobliwego wyrazu rodem z powieści Edgara Allana Poe" - przybliża jej ideę lider zespołu GRZEGORZ KUPCZYK.

 

 

 

 

 

 

 

 

- 1 marca 2011 -

 

Z dniem dzisiejszym startuje jedyny i niepowtarzalny Oficjalny Fanklub Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI

 

Zapraszamy!
KLUB PROGRESJA - CETI PARTY cz.2 - Ghost of The Universe...
Koncert w Warszawie odbędzie się w ramach wydarzeń promujących najnowszą płytę i będzie powrotem do rozpoczętego niegdyś cyklu
" CETI PARTY " .
Więcej szczegółów o samym koncercie na: http://www.progresja.com/wydarzenia.php?id=260.
Bilety można już kupować w sieciach Eventim i klubie , a warto kupować
w przedsprzedaży, bo czeka tam pewna niespodzianka !
Ze względu na ogromną ilość zgłoszeń, jaką otrzymuje agencja zespołu
z wyrażaną chęcią zagrania przed CETI , grupa i management postanowili wesprzeć działania młodych muzyków w ramach idei - CETI dla polskich zespołów ! Nazwy zespołów, które poprzedzą CETI w tym koncercie zostaną podane już wkrótce ! Zachęcamy jeszcze do zgłaszania swojego udziału
i przesyłanie materiału - wkrótce stworzymy specjalną stronę na facebook i na stronie oficjalnego fanklubu LAMIASTRATA ze wszystkimi szczegółami.

Filmy

 

 

109

Użytkowników

408

Artykułów

43

Filmy

1125

Zdjęć